PhDr. Marie Imbrová - Oficiální webová stránka - Archiv 2016

Hledat

Přejdi na obsah

Tisk a ohlasy 2016


Tisk a ohlasy v r. 2016:


Listopad 2016

Název článku: 2 003 000 Kč Z AUKCE PANENEK ZNÁMÝCH OSOBNOSTÍ

Zdroj: www.unicef.cz - 16. 11. 2016/UNICEF Česká republika

Letošní aukce panenek zachrání 3 338 dětských životů!

Jedna z nejvýznamnějších charitativních akcí českého UNICEF, benefiční  aukce panenek předních umělců, návrhářů a známých osobností se konala v úterý 15. listopadu 2016 v prostorách  Českého muzea hudby v Praze. Patronkou aukce se i letos stala oděvní návrhářka Liběna Rochová, v roli moderátora a licitátora aukcí provázel Karel Voříšek, slavnostní večer zpříjemnila také vystoupení zpěvaček Marthy Elefteriadu a Věry Martinové, swingového zpěváka Jana Smigmátora a souboru Dětského baletu Praha...

...Jak si letos vedly jednotlivé panenky (v pořadí, v němž byly draženy):...

...Memory se šperkem (Marie Imbrová) – 60 000 Kč...


Foto: Zbyněk Riedl, 2016 Aukční katalog UNICEF


Katalog letošních aukčních panenek si můžete prolistovat zde.


"Výtěžek letošní aukce je téměř třikrát vyšší než loni. To znamená třikrát více dětí, kterým budeme moci díky očkování proti smrtelným nemocem zachránit život a zajistit, že budou moci vyrůstat ve zdraví a v bezpečí. Srdečně děkuji všem partnerům, tvůrcům a především dražitelům, bez jejichž laskavé podpory bychom takto skvělého výsledku dosáhnout nemohli," říká ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba...


Foto: Zbyněk Riedl, UNICEF

Celý článek i fotogalerii z této akce najdete zde.


Listopad 2016

Název článku: V ČESKÉM MUZEU HUDBY SE OPĚT BUDOU DRAŽIT UNIKÁTNÍ PANENKY NA PODPORU UNICEF

Zdroj: www.ceskenovinky.eu, Rubrika Nadace a pomoc - 12. 11. 2016/Miroslav Ledvinka

14. benefiční aukce panenek předních módních návrhářů a známých osobností se bude konat v úterý 15. listopadu 2016 od 19.00 hod. v Českém muzeu hudby. Výtěžek aukce podpoří očkovací programy UNICEF.

Již po čtrnácté proběhne letos v polovině listopadu ojedinělá aukce pořádaná českým UNICEF, během níž se budou dražit panenky předních českých designérů, módních návrhářů, fotografů a dalších známých osobností.
...Do letošní aukce je zařazeno celkem 23 panenek. Vyvolávací cena každé z nich je 3 000 Kč, což je cena za očkování proti 6 smrtelným nemocem pro 5 dětí.

Panenky pro letošní aukci připravili:

Burda Style, Jitka Čvančarová, Josef Dvořák, Martha Elefteriadu, Markéta Fialová, nadace Generali, Arnošt Goldflam, Vlastimil Harapes,
Marie Imbrová, Eva Jiřičná,  Petr Kalouda, Tatiana Kovaříková, Kateřina Lubovská Smolíková, Barbara  Nesvadbová, Rony Plesl, Tereza Pokorná & Jitka Pikalová, Liběna Rochová, Jan Saudek, Simona Stašová, Pavel Šporcl, Robert Vano, Michal Viewegh, Karel Voříšek & Markéta Houštecká...

...Tvůrci o svých panenkách...

...
Marie Imbrová (afrikanistka a sběratelka afrického umění): "Moje panenka vypadá určitě ze všech nejskromněji. Pochází z Malawi a podobnou panenku dostane v dospívání každá holčička od maminky nebo blízké příbuzné, aby ji provázela životem a přinášela štěstí. Panenky, jako je tato, se v podstatě nedají koupit – já jsem ji dostala jako dárek přímo od jedné dívenky v městečku u jezera Malawi, když jsem se rozhodla přispět jí na školu. K panence, která se jmenuje Memory, jsem přidala ještě unikátní ručně vyrobený šperk české zlatnice a zimbabwského sochaře."...

Celý článek Miroslava Ledvinky najdete
zde.


Listopad 2016

Interview v rozhlase: MARIE IMBROVÁ - HOST V POŘADU CAFÉ SIGNÁL (II. část)

Zdroj: Signál rádio, Pořad Café Signál, 13. 11. 2016 a 20. 11. 2016, 19:00 hod./Vladimír Mertlík


V neděli 13. listopadu 2016 budou hosty Vladimíra Mertlíka v pořadu Café Signál PhDr. Marie Imbrová a Barbora Vaculíková. Reprízu si můžete poslechnout v neděli 20. listopadu 2016 v 19:00 hod.
Odkaz: www.signalradio.cz


Říjen 2016 - Listopad 2016

Interview v rozhlase: MARIE IMBROVÁ - HOST V POŘADU CAFÉ SIGNÁL

Zdroj: Signál rádio, Pořad Café Signál, 30. 10. 2016 a 06. 11. 2016, 19:00 hod./Vladimír Mertlík


V neděli 30. října 2016 byli hosty Vladimíra Mertlíka v pořadu Café Signál PhDr. Marie Imbrová a Štefan Margita. Reprízu si můžete poslechnout v neděli 6. listopadu 2016 v 19:00 hod.
Odkaz: www.signalradio.cz


Březen 2016

Název článku: MARIE IMBROVÁ: "NEMUSÍTE SE BÁT JET DO AFRIKY, ALE MUSÍTE SE PŘIPRAVIT" (II. ČÁST)

Zdroj: Světaznalec.cz, Rubrika Zkušenosti ze zahraničí - 11. 03. 2016/Václav Hrnčíř

Světaznalec.cz je portál zaměřený na studium, stáže, dobrovolnictví, zaměstnání a život v zahraničí. Přináší jak aktuální informace, články plné zajímavostí, tak i zkušenosti konkrétních lidí.
"V druhé části rozhovoru o afrických zemích Keni a Zimbabwe, jsme si s Marií Imbrovou povídali o jejím projektu Tengenenge, africké kuchyni, dopravě, vzdělávání, zdravotnictví či korupci....."

Celou druhou část totoho rozhovoru Václava Hrnčíře s PhDr. Marií Imbrovou najdete
zde.Březen 2016

Název článku: MARIE IMBROVÁ: "EVROPANÉ MAJÍ ZKRESLENÉ PŘEDSTAVY O AFRICE" (I. ČÁST)

Zdroj: Světaznalec.cz, Rubrika Zkušenosti ze zahraničí - 04. 03. 2016/Václav Hrnčíř

Světaznalec.cz je portál zaměřený na studium, stáže, dobrovolnictví, zaměstnání a život v zahraničí. Přináší jak aktuální informace, články plné zajímavostí, tak i zkušenosti konkrétních lidí.
"V první části rozhovoru s bývalou českou diplomatkou v Keni a Zimbabwe, Marií Imbrovou, jsme si mimo jiné povídali o rozdílech mezi africkými zeměmi, zdejším tradičním přístupu k životu a bezpečnosti....."

Celou první část totoho rozhovoru Václava Hrnčíře s PhDr. Marií Imbrovou najdete
zde.


Úvodní stránka Archiv 2016 | Projekty 2016 | Tisk a ohlasy 2016 | Fotogalerie 2016 | Africké ozvěny 2016 | Mapování stránky

free website counter

Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku