PhDr. Marie Imbrová - Oficiální webová stránka - Archiv 2018

Hledat

Přejdi na obsah

Tisk a ohlasy 2018


Tisk a ohlasy v r. 2018:


Listopad 2018

Název článku: DÍKY NÍ MAJÍ DĚTI ZE ZIMBABWE PENÍZE NA ŠKOLU

Zdroj: MLADÁ FRONTA DNES, Severní Čechy, str. 18, 10.11.2018/jra
Zde si můžete otevřít a přečíst tento článek v PDF.
Září 2018

Název článku: MÁM MILIÓNY V KRABICI OD BOT!

Zdroj: AHA!, 30.09.2018/Jana Ulrichová


Srpen 2018

Název rozhovoru: ZIMBABWE: ÚSTAVNÍ SOUD O PREZIDENTSKÉ VOLBĚ

Zdroj: www.ceskatelevize.cz, Česká televize, Studio ČT24, 24. 08. 2018, 14:33 hod./Moderátor: Jiří Václavek, host: Marie Imbrová, afrikanistka


PhDr. Marie Imbrová byla 24. srpna 2018 hostem Studia ČT24 k tématu "ZIMBABWE: ÚSTAVNÍ SOUD O PREZIDENTSKÉ VOLBĚ"

Celý rozhovor Jiřího Václavka s PhDr. Marií Imbrovou najdete
zde.Srpen 2018

Název rozhovoru: JAK SE ŽIJE V ZIMBABWE A CO ZEMI ČEKÁ

Zdroj: www.plus.rozhlas.cz, Český rozhlas Plus, Pořad Zaostřeno, 20. 08. 2018/Pavel Novák


"Zimbabwe doufalo v lepší zítřek po sesazení diktátora Roberta Mugabeho loni v listopadu. Nedávné volby ale znovu vyhrála vládnoucí strana. Opozice výsledky zpochybňuje."

Celý rozhovor Pavla Nováka s PhDr. Marií Imbrovou si můžete poslechnout
zde.

Červenec 2018

Název rozhovoru a článku: KLUB PŘÁTEL TENGENENGE A AFRICKÉ KOŠE V SAFARI PARKU DVŮR KRÁLOVÉ

Zdroj: www.sukup.cz, 28. 07. 2018/Michal Súkup, foto: Michal Súkup


Během afrického léta se návštěvníci Safariparku Dvůr Králové mohou seznámit s africkou kulturou ve všech možných podobách. Nejen hudba, tanec, sochy a obrazy vytváří téměř dokonalou atmosféru pohody pro všechny milovníky Afriky a její kultury.

Kupříkladu zapálená afrikanistka, paní doktorka Marie Imbrová, a její kolegové z občanského sdružení Klub přátel Tengenenge přivezli do Dvora Králové originální umělecké předměty, které pochází z afrického kontinentu. Značnou část z nich tvoří nádherné africké koše. A právě na ně jsem se Marie Imbrové zeptal...

Celý rozhovor Michala Súkupa s PhDr. Marií Imbrovou a jeho článek vč. fotogalerie najdete
zde.


Červen 2018

Název článku: TROJSKÁ BOTANICKÁ ZAHRADA VYSTAVUJE ZIMBABWSKÉ UMĚNÍ

Zdroj: praha.eu - portál hlavního městy Prahy, 26. 06. 2018/hev - redakce portálu

Jako v Africe se budete až do konce září cítit v Botanické zahradě hlavního města Prahy. Jsou zde totiž vystaveny sochy zimbabwských umělců z komunity Tengenenge!

Sochy jsou rozmístěné po celé expozici Stráň. Stojí volně na trávě, či jsou vyskládané na dřevěných podstavcích. A skutečně je na co se dívat.

Lidské postavy i zvířecí tvary

Téměř ve všech dílech, kterých je v trojské zahradě vystaveno několik desítek, rozpoznáte lidské postavy a tváře. Výjimkou ale nejsou ani zvířecí tvary.

A tak si můžete prohlédnout například Matku s dítětem, Madonu, Rodinu, Krásku, Africkou královnu, ale také dílo nazvané Plamen, Černý anděl, Slon, Ptáček, či Rhino Man...

Celý článek vč. fotogalerie najdete
zde.Červen 2018

Název článku: LÉTO V TROJI BUDE MÍT ATMOSFÉRU AFRIKY

Zdroj: ceskenovinky1.eu, 21. 06. 2018/Svetozár Plesník

Do trojské botanické zahrady se vrací výstava soch od umělců ze Zimbabwe.


Letošní léto má být dle předpovědi meteorologů horké. V pražské Troji bude doslova africké. Botanická zahrada hl. m. Prahy připravila bohatý prázdninový program, který bude věnován umění, kultuře a také kuchyni afrického kontinentu. Po pěti letech se do zahrady vracejí sochy zimbabwských sochařů...

...Výstavu afrických soch si zájemci mohou prohlédnout v expozici Stráň až do 30. září denně od 9.00 do 20.00 hodin. Od 21. června do 31. srpna bude ve výstavním sále probíhat výstava fotografií Jany Sandner nazvaná Děti a život v Tengenenge. Na uvedené akce platí běžné vstupné do venkovních expozic botanické zahrady.


Celý článek Svetozára Plesníka najdete
zde.


Březen 2018

Název článku: POZVÁNKA NA PŘEDNÁŠKU AFRIKANISTKY MARIE IMBROVÉ

Zdroj: libochovickelisty.cz, Rubrika: Kultura, 09. 03. 2018, 06:45 hod./Red

Afrikanistka a sběratelka drobného afrického umění Marie Imbrová se v posledním desetiletí zaměřila na autentický africký šperk, který v tomto století podléhá mimořádnému tlaku způsobeného globalizací a pronikáním laciných čínských kopií na africký trh.

Svou sbírku buduje jak z unikátů zakoupených v galeriích, muzeích nebo od sběratelů z celého světa, tak také každoročně připravuje kolekce na charitativní akce ve Dvoře Králové, na aukce UNICEF a na vánoční trhy.

Za šperky putuje přímo k výrobcům v Keni, Senegalu, Ghaně a Zimbabwe. Dlouhodobě spolupracuje i se společenskými časopisy a českým rozhlasem a televizí.

V Libochovicích uskuteční svou přednášku v městské knihovně dne 16. března od 18.00, a protože to bude první prezentace afrického šperku po jejím lednovém návratu z Ghany, budou se moci účastníci fyzicky seznámit zejména s recyklovanými a ručně domalovávanými krobo korálky. Část z nich bude nabídnuta k prodeji.

Pochopitelně v následující besedě je možné se zeptat na další aktivity Marie Imbrové, které se koncentrují zejména na pomoc dětem v Tengenenge, v Zimbabwe

Odkaz: libochovickelisty.cz


Únor 2018

Interview: INSIDER INFO O "PŘEVRATU" V ZIMBABWE: MUGABE A JEHO PÁD

Zdroj: www.roklen24, 11. 02. 2018, 18:25 hod./Jaroslav Průcha

Dne 11. února 2018 byl zveřejněn rozhovor s PhDr. Marií Imbrovou, který poskytla pro Server Roklen24 pod názvem "INSIDER INFO O "PŘEVRATU" V ZIMBABWE: MUGABE A JEHO PÁD".

Celý rozhovor Jaroslava Průchy s afrikanistkou Marií Imbrovou si můžete přečíst
zde.


Úvodní stránka Archiv 2018 | Projekty 2018 | Tisk a ohlasy 2018 | Fotogalerie 2018 | Africké ozvěny 2018 | Mapování stránky

free website counter

Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku